Autor:Katarzyna Porębska
  19.03.2017 godz. 14:24  |   10

Niedziela z ORLEN Ligą: KS Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3

KS Pałac Bydgoszcz przegrał z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 13:25, 18:25) w meczu 25. kolejki ORLEN Ligi. MVP spotkania została wybrana Marta Ciesiulewicz.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza to zespół z piątego miejsca w tabeli ORLEN Ligi. Aktualnie ekipa z Zagłębia Dąbrowskiego ma na swoim koncie 43 oczka. Ostatnie trzy występy naszych niedzielnych rywalek przyniosły im sześć punktów – po trzysetowym spotkaniu okazały się lepsze od Muszynianki, później w takim samym stosunku setów uległy aktualnym mistrzyniom Polski, a na koniec zdobyły komplet punktów w spotkaniu z PTPS-em Piła.

Pierwsza partia spotkania od początku układała się pod dyktando zespołu gości, którzy szybko wypracował trzy, a potem pięciopunktową przewagę i utrzymał ją do końca. Po stronie Tauronu MKS bardzo dobrze w ataku spisywała się Helena Horka, która w tym secie zdobyła aż dziewięć punktów, a także Aleksandra Sikora - 4 punkty. Ostatni punkt na wagę zwycięstwa zdobyła Tamara Kaliszuk.

Podopieczne Magdaleny Śliwy poszły za ciosem i w kolejnej partii utrzymały wysoki poziom gry. Nie pozwoliły bydgoszczonkom rozwinąć sktrzydeł w żadnym elemencie i nawiązać równorzędnej walki. Podobnie jak w secie pierwszym ostatnim punkt zdobyła Kaliszuk 25:13.

Dziecięciomonutowa przerwa nie wybiła z uderzenia. W secie numer trzy utrzymały swoją dobrą, a przede wszystkim skuteczną grę. Warto podkreślić, że w tej partii w polu serwisowym równych sobie nie miała Marta Ciesiulewicz, która posłała na stronę rywalek aż trzy asy serwisowe. Tę partię Tauron MKS ostatnią część meczu wygrał do 18.