Autor:Polski Związek Piłki Siatkowej, foto Piotr Sumara
  16.07.2017 godz. 15:12  |   0

Joanna Wołosz: zagrałyśmy konsekwentnie

Polska odniosła piąte zwycięstwo z rzędu w World Grand Prix II Dywizji. W sobotę biało-czerwone pokonały Argentynę 3:0. Na zakończeniue turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Koreą, początek meczu o godiznie 20.25. Trzy godziny wcześniej na pargiet wybiegną drużyny Peru i Argentyny.

– Jestem bardzo zadowolona po tym meczu, zagrałyśmy konsekwentnie oprócz tego horroru w trzecim secie. Powoli wróciłyśmy do tej gry, którą prezentowałyśmy tydzień temu, dlatego jestem bardzo zadowolona i jest to dobry prognostyk przed jutrzejszym spotkaniu. Specjalnie gramy takie thrillery żeby kibice częściej i chętniej przychodzili na nasze mecze - oczywiście żartuję. Tak jakoś wyszło, ale najważniejsze, że wszystkie te emocjonujące końcówki wygrywamy – podsumowała Joanna Wołosz, kapitan biało-czerwonych.

Zadowolony z postawy zespoły był również szkoleniowiec reprezentacji Polski. – Zawsze trudno gra się z zespołem, z którym grało się już podczas danego turnieju czy mistrzostw. Szczególnie gra się trudno i przewrotnie, kiedy wcześniej wygrało się spotkanie łatwo. Dzisiaj musieliśmy podejść do tego meczu skoncentrowani i w pełni. W pierwszym secie mieliśmy przewagę w zagrywce i bloku, a drużyna Argentyna wróciła do swojego poziomu w drugim secie. Cieszę się, że w tym drugim secie, w trudnych momentach, po kilku nieudanych akcjach dziewczyny pokazały charakter, potrafiły dobrze zachować się w obronie i ostatnie piłki padły naszym łupem, a ten set był dla nas zwycięski. To był klucz do zwycięstwa również w trzecim secie – powiedział po spotkaniu trener Jacek Nawrocki.